השקעה הינה שימוש בכספים על מנת לקבל תשואה על הכסף.

אדם הרוצה להשקיע בשוק ההון (בבורסה ובמטבע חוץ) יכול לעשות זאת בכמה דרכים:

1. הדרך שבא נופלים הרבה אנשים – להמר, להקשיב לטיפים, להקשיב לאנליסטים – לא להבין עד הסוף ובסופו של דבר זו הדרך להיות בין 90 אחוז המפסידים בשוק ההון.

2. הדרך הארוכה שהיא הדרך הנכונה – לקחת קורסים, ללמוד מהמקצוענים, לשבת ולירוק דם במטרה ללמוד את המקצוע – בקיצור להשקיע המון המון המון בלימוד ובפסיכולוגיה עצמית שבסופו של דבר מי שישרוד את כל התהליך יהיה סוחר פרטי מקצוען.

3. הדרך הקצרה אך יכולה להיות מסוכנת – לתת לגוף או אדם שזה מקצועו לנהל עבורך את התיק ובתמורה לשלם לו תשלום מסוים.

בפוסט זה ארשום על הדרך השלישית – ניהול תיקים ואיך עושים את זה נכון.

ראשית "אני המאמין" אומר שללמוד את המסחר ולהפוך להיות מקצוען זה נושא אפשרי מאוד – ועל פי דעתי מסחר בשוק ההון הינו המקצוע הרווחי ביותר עלי אדמות, אך כמו כל מקצוע יש מקצוענים ויש חובבנים, המקצוענים בכל תחום תמיד ירוויחו יותר ממי שחובבן, אם זה בניהול השקעות או בכל עבודה אחרת.

על אף זאת קשה לי להגיד שכל אחד יכול להיות סוחר, מהסתכלות אינטליגנטית שלי בעולם הזה של שוק ההון ובאנשים שמרווחים או מפסידים אפשר להגיד שלהיות סוחר זה להיות סוג מסוים של בן אדם. סוחר הינו אדם בעל סבלנות עצומה, קור רוח והכי חשוב בעל יכולת לנהל סיכונים – כי משחק בשוק ההון הינו ניהול סיכונים נכון.

השאלה החשובה – היא מה יעשה אדם אשר לא יכול להקדיש את הזמן למסחר או שהגיע למסקנה שאחרי מאמץ והשקעה רבה של זמן וכסף בניסיון ללמוד את המקצוע הוא איננו מתאים להיות סוחר בשוק ההון?

על כן קמו להם גופים ואנשים אשר כל תפקידם הוא לנהל כספים של אחרים ובתמורה הם לוקחים עמלות, וגם פה יש בעיה אחת קטנה.

החברות שמנהלות תיקים בישראל (מדובר בחברות שמנהלות קרנות במאות מיליוני שקלים) מרוויחות על בסיס עמלה קטנה (שאגב ביחס לתשואה היא לא כל כך קטנה) של 1-2 אחוז בשנה – ללא תלות בהצלחת הקרן.

זאת אומרת שגם בשנה שהם מפסידים כספים את העמלה שלהם הם לוקחים… הדבר שנובע מכאן הוא שפשוט אין להם שום מוטיבציה להביס את המדד – כי את כספם הם לוקחים ככה או ככה.

מצד שני יש את הקרנות גידור (לא כולם) ואת מנהלי התיקים שלוקחים עמלה על בסיס הצלחה בלבד – אם הרווחנו לך אז תשלם לנו עמלה, העמלה היא קצת יותר גבוהה אבל עדיין הרווח משתלם כי המנהל קרן או התיק באמת מתאמץ לעשות הכל כדי שתרוויח אחרת הוא לא יתפרנס.

הבעיה היא שמנהלי התיקים על בסיס הצלחה בלבד מוכנים לנהל רק כסף רב – זאת אומרת שאם תבוא עם פחות מכמה מאות אלפי שקלים אף אחד לא ירצה לנהל את התיק שלך… אני לא מדבר על הלא מקצוענים שרוצים להתכסח וללמוד על כספם של אחרים אלא על מי שבאופן מוכח מוציא כסף מהשוק
.
בנוגע לניהול תיקים בתחום המט"ח אשר בישראל נמצא עדיין בחיתולו, ועל כן ההזדמנות בנושא.

"מועדון משקיעים" – הדרך שלכם לקבוע כמה להרוויח
חברת "נתיב השקעות" ואנחנו מציעים לכם אפשרות השקעה המתאימה לכל כיס ובהחלטה שלכם כמה להרוויח, לפרטים המלאים תמשיכו לקרא…

כזכור לכם פיתחנו לחברת "נתיב השקעות" סורק שוק אשר פועל על השיטה הייחודית שלהם, לאחרונה בהמשך לשיתוף הפעולה עזרנו להם לתכנן שיטה לניהול תיקים בצורה של שמירה על סיכון קבוע ביחס לגודל החשבון כחלק מפרויקט "מועדון משקיעים" אשר חברת "נתיב השקעות" מקימה בימים אלו.

לאחרונה יצאה החברה בפרויקט חדש הנקרא "מועדון משקיעים" , במועדון זה החברה תנהל תיקים ללקוחות על פי שיטת המסחר שלה ולפי מטרות שבועיות שאליהם היא שואפת להגיע בשלבים.
ב"מועדון משקיעים" ישנם 3 מסלולים – 3% , 7% ו10% . כל מסלול שונה במסגרת הסיכון שלו מול הרווח שלו ,כלומר במסלול של 3 אחוז נסכן 3 אחוז מהתיק בכול עסקה לעומת רווח של 3 אחוז בעסקה, במסלול 7 אחוז נסכן 7 לעומת רווח של 7 אחוז וכדומה במסלול ה – 10 אחוז. (בקרוב יכנסו עוד מסלולים)
וזאת על מנת לאפשר לכול מי שמעוניין להשקיע לבחור את הסיכון שהוא רוצה מול פוטנציאל הרווח שהוא רוצה.

יש לציין שהמועדון מוגבל ל- 35 איש בכל מסלול, וכדי להשקיע במסלול אין צורך בסכום גדול אלא בסכום התחלתי של 1500 – 3500 $.

עלויות השירות הינם נמוכות – אין עמלה ניהול קבוע כמו בחברות ניהול תיקי השקעות ששם גם אם הפסדת כסף עדיין צריך לשלם את עמלת הניהול , ב"נתיב השקעות" רוצים שתרוויחו לכן שהתיק ברווח – תשלם עמלה , לא ברווח – לא תשלם. ( העמלה נגבית רק בסוף החודש).

אנו ממליצים לכם לבדוק את הנושא לעומק, לדעתנו הפוטנציאל הוא גדול ועל כן השקענו כסף בתוכנית בעצמנו.

אם אתם רוצים לעשות תשואה על הכסף שלכם – "נתיב השקעות" בניהול תיקים בפרויקט החדש זה כל היתרונות ובעמלות נמוכות.

לפרטים ולהרשמה השארו פרטים כאן

בהצלחה
ליאור כהן