סוחרי המט"ח המקצוענים נעזרים בגרפים על מנת לסחור ולא משאירים עסקאות פתוחות כשהם לא נמצאים מול הגרפים.

סוחרים חדשים בדר"כ עדיין צריכים ללכת לעבוד בעבודה רגילה כדי להתפרנס, ולא יכולים להיות כמותם מול הגרפים.

היות ורוב התנועות החזקות בשוק המט"ח קורות בזמן הבוקר ולקראת הצהרים מפסידים הסוחרים החדשים את העסקאות הטובות ומנסים לסחור בשעות הערב כשהשוק פחות נזיל ולרוב מדשדש.

לבעיה זו ניתנו כמה פתרונות כשהעיקריים הם :

     1.ברוקרים פתחו חדרי מסחר במטרה לאפשר לסוחר לפתוח עסקה בעזרת הטלפון.

     2.ברוקרים וחברות ללימודי מט"ח נותנת שירותי איתות וליווי לעסקאות בשוק.

בימים אלו הפתרון הראשון הינו חשוב אך הופך לפחות רלוונטי עם כניסת מכשירים סלולאריים חכמים אשר מאפשרים לבדוק את הגרפים ואף לסחור דרך הנייד גם בזמן העבודה.

הפתרון השני עובר תהליך אבולוציה של חדשנות ושיפור השירות במטרה להפוך לאיכותי ורווחי יותר  לקהל הסוחרים אשר מסתמכים עליו… בהמשך הדברים אפרט מה זה שירות איתותים ואיך החדשנות בו פועלת לטובת הסוחר.

 מהו שירות איתותים?

שירות איתותים הינו שירות התראה וליווי בעסקאות על ידי מקצוענים בשוק המט"ח, אשר החליטו לעזור גם לסוחרים אחרים.

הסוחרים המקצוענים יושבים על השוק ומנתחים את השוק כל הזמן, כאשר הם רואים עסקה פוטנציאלית בנוסף למסחר שלהם הם מפיצים התראה באמצעות מסרון (SMS) לכלל העוקבים אחריהם עם נתוני העסקה, מחיר כניסה , מחירי TP ומחיר SL .

בצורה זו סוחרים אשר אינם נוכחים מול הגרפים או לקוחות אשר לא רוצים ללמוד את נושאי המסחר אך להניב רווחים משוק המט"ח, יכולים לסחור בעזרת מומחים מכל מקום ובכל שעה כולל בזמן העבודה.

את העסקה הם מבצעים דרך שיחה טלפונית לחדר העסקאות של הברוקר שלהם על סמך המקצוענים שמנתחים עבורם את השוק ומלווים את העסקה כל הזמן בעוד הוראות והתראות ב SMSים נוספים.

החסרונות שהתגלו בעבודה בצורה זו

למרות שניתוח המסחר מתבצע על ידי מקצוענים אשר מתפרנסים מהשוק באופן מוכח עדיין ישנם לקוחות שמפסידים כסף בשימוש באיתותים.

ההפסד נובע מכמה סיבות:

1. הלקוח כסוחר לא מקצוען מחליט לנתח את האיתות ומסנן עסקאות. במצב כזה יוצא לא מעט פעמים שבעסקאות שהפסידו (כן כן גם המקצוענים מפסידים עסקאות לעיתים) הם נכנסו למסחר ובעסקאות שהרוויחו (ולפעמים הרוויחו הרבה) הם לא נכנסו.

הסוחר המקצוען סוחר בעזרת ניהול סיכונים, לפעמים יש עסקאות שמפסידות אך העסקאות המורווחות מגיעות בדר"כ עם יעדי רווח גדולים ומחזירים את ההפסד ואוספים עוד כסף רב בנוסף, כשהלקוח מסנן עסקאות הוא פוגע בניהול הסיכונים כדי להגיע למצב שבו הוא רק מרווחי ולא מפסיד בחיים – דבר שלא אפשרי באף שוק ואף סוחר לא יכול לעשות דבר כזה… בסופו של דבר אותו סוחר מפסיד ומחליט להפיץ ברבים על הפסדיו בלי להסביר שהוא סוחר פעם כן פעם לא ושההפסדים שלו נבעו אך ורק בגלל התנהלות כושלת שלו ולא של האיתותים!

2. הלקוח מחליט לשנות את גודל הפוזיציה לפי ניתוח עצמאי. הסוחר המקצוען כאמור מנהל סיכונים וסוחר על פיהם, כשלקוח מנסה לסנן עסקאות ולהחליט לשנות את גודל הפוזיציה ולא להשאירה גודל קבוע מגיע מצב כפי שהסברתי למעלה – העסקאות המופסדות היו במינוף גבוה והעסקאות הרווחיות היו במינוף נמוך מה שהביא לרווח נמוך שלא כיסה על ההפסדים!

3.לחץ מצד הלקוחות לקבל עסקאות ועדיף כמה שיותר. היות ורוב חברות האיתותים לוקחים מחיר קבוע לשירות מגיעים למצב שהלקוחות מתקשרים ומבקשים "תנו לנו עסקה".  המקצוענים בשוק יודעים שלא כל הזמן יש עסקה, ושיש ימים ולפעמים גם שבוע שהשוק לא מתאים לשיטות מסחר וצריך לחרוק שיניים ולהמתין בסבלנות עד לעסקה טובה.

היות והלקוחות משלמים מראש ללא קשר להצלחת האיתותים הם מפעילים לחץ כבד על הסוחרים שמאותתים וגורמים להם לעשות טעויות. הדרך להרוויח בשוק הוא סבלנות ומשמעת אבל כשיש עליך לחץ מבחוץ רוב הסיכויים שתכנס (ותאותת) על עסקאות לא מוצלחות מה שיביא ללחץ מתגבר להחזיר את הכסף ולאיבוד הביטחון העצמי.

מניסיוני הרב אף שירות איתותים לא מצליח להשיג רווחים לאורך זמן בגלל בעיה זו, ולא רק לא מעט משירותי האיתותים גורמים להפסדים ללקוחות.

לאחר בירורים בנושא הגעתי לסוחר מקצועי אחד ויחיד שלקח על עצמו לשבת ולחשוב איך פותרים את הבעיות הנ"ל.

הסוחר הינו מר נתנאל אלוש, מנכ"ל 'נתיב השקעות', אשר מתפרנס ממסחר כעשר שנים ומוכר מאוד בקרב הסוחרים המקצוענים בשוק כאנליסט בכיר בתחום מסחר במט"ח .

הפתרונות שהציג מר נתנאל אלוש נותנים פתרון לכל אחד מהנושאים הנ"ל ובמיוחד לבעיה השלישית.

את נתנאל אלוש אני מכיר כמה שנים עוד מעבודתו כאנליסט ומנהל חדר מסחר.

את הפתרון שמציע מר אלוש בנושא האיתותים גילתי לאחרונה לאחר שהוא פנה אלינו במטרה לפתח לו מערכת איתותים אוטומטית (רובוט מסחר או כפי שמודבר  לאחרונה – אלגוטרייד) אשר תתריע לו בזמן אמת כאשר יש סיכוי לעסקה על פי שיטת המסחר הייחודית שאותה פיתח. הרובוט פותח במטרה לסרוק את השוק בצורה מרחבית ולאפשר לנתנאל לנתח את השוק רק כאשר התנאים של השיטה מתקיימים, אופציה אשר מוסיפה לו את ה"לוקסוס" לראות את השוק בתמונה המלאה בצורה אוטומטית ואת הזמן להשקיע בניתוח העסקה ולא בחיפוש אחריה – נתנאל מסנן את זרימת האיתותים מהרובוט ומסוגל לתת איתות איכותי בלי לפספס אף הזדמנות!

הפתרון של מר אלוש לבעיות המדוברות ובעיקר לבעיה השלישית הוא –

איתותים ללא עלות חודשית! אם הרווחת – שילמת, אם לא הרווחת לא שילמת! 

היות והשירות הוא לפי הצלחה ולא לפי עלות חודשית לא מופעל שום לחץ על נתנאל להוציא עסקאות ואיתותים, רק כאשר השוק מעניק עסקה על פי כל התנאים ובסיכויי הצלחה טובים מוציא נתנאל איתות ללקוחות שלו.

היות ואיכות האיתותים היא ללא מתחרים, נערכו בדיקות וסקרים על צורת עבודתם של הלקוחות שלו והתגלה שאף אחד מהם לא מסנן את העסקאות ובטח לא מגדיל פוזיציות! האמון הרב שנותנים הלקוחות של נתיב השקעות במר נתנאל אלוש מאפשרים להם לסחור במשמעת ובסופו של דבר להרוויח כסף מהשוק ולהגדיר את השירות כהצלחה!

בלוג זה נועד ללמד את קהל הסוחרים והעוקבים שלנו על פסיכולוגית השוק ומסחר נכון, למרות זאת החלטנו לספר על נתיב השקעות בגלל ההגינות והגישה הבלתי מתפשרת להיות אלטרנטיבה של איכות לכל חברות ובית הספר למט"ח האחרים.

 כמו כן השגנו עבורכם אפשרות להתנסות בחינם במשך שלושה שבועות! מספיק זמן לבחון את כל מה שאמרנו (אפילו על דמו), ואנו מאמינים שתגיעו למסקנות כמו שלנו.

לשאלות נוספות בנושא איך מתנהל שיטת התשלום על רווחים בלבד,

והרשמה לקבלת פרטים נוספים אתם מוזמנים ללחוץ על הלינק הבא.

הרשמה לקבלת פרטים מנתיב השקעות

מקווים שהסברנו כראוי על היתרונות והחסרונות בנושא האיתותים,

אתם מוזמנים לשאול גם כאן כל שאלה.

אלירן כהן