יומן מסחר


מהו יומן מסחר?
יומן מסחר הינו יומן שהסוחר רושם בו את כל העסקאות שפתחנו עם מידע שיעזור לו לנתח את קבלת ההחלטות.
מידע זה כולל את: צמד מטבע(או מניה) , מחירי כניסה ויציאה , כמות פיפס לסטופלוס/טייק פרופיט ,שעות פתיחת/סגירת עסקה וכמובן סה"כ כסף שהפסדנו או הרווחנו בעסקה.
בנוסף רושמים ב"הערות" את סיבת הכניסה וסיבת היציאה (במיוחד אם יצאנו לפני הTP או SL ), על פי מה נכנסו ואת איזה גרף ניתחנו.

יומן המסחר היא כלי חשוב מאוד לכול סוחר בכול תחומי שוק ההון, היא עוזרת לעקוב אחרי העסקאות שעשינו, לראות כמה הפסדנו/הרווחנו ,לנתח מה עשינו נכון ומה לא, ובעזרתה נוכל ללמוד מכול רווח והפסד ולשפר את האסטרטגיית המסחר שלנו.
בנוסף אם היא מבצעת בהתמדה יהיה ניתן להוציא סטטיסטיקות על תוכנית המסחר שלך, לדוגמא כמה אני מרוויח בממוצע ביום ריווחי וכמה מפסיד בממוצע ביום בו הפסדתי כסף.

הסוחרים החובבנים לרוב לא שמעו על יומן מסחר, ואם כן סיפרו להם על זה קשה להם מאוד להתמיד… אני תמיד אומר שאם סוחר לא יכול להתמיד עם משמעת על כתיבת היומן איך הוא יתמיד על שיטת המסחר שלו ולא יפעיל רגשות וכדומה, על כן לא מפתיע שסוחרים מקצוענים מרווחים כסף בגלל התנהלות נכונה בעוד שהסוחרים החובבנים (או המהמרים כפי שאני אוהב לומר) משלמים בכל בוקר כסף לסוחרים המקצוענים.

לגרום לכם לתמיד בכתיבת יומן מסחר יהיה קשה מעבר למה שרשמתי, אך בנושא בניית היומן בצורה נכונה החלטתי להעלות יומן מסחר באקסל, יומן מסחר בו עבדתי עד לפני לא מעט זמן (כרגע אני עובד עם תוכנה אוטומטית שמנהלת לי את היומן מסחר ואף מנתחת לי בכל זמן נתון את הנתונים… בעתיד נאפשר גם לאחרים להשתמש בה.)

כך הוא נראה: (בקוביות הקטנות הסברים)

להגדלה לחץ על התמונה
כמו שאתם רואים יומן המסחר הוא פשוט, נוח להבנה, ונוח לתפעול.

להורדת האקסל בגרסה אופיס 2007 לחץ כאן

להורדת האקסל בגרסה אופיס 2003 לחץ כאן

אתם מוזמנים לשאול כל שאלה ולתת כל הערה או הצעה.. נשמח לתגובות.
בהצלחה
ליאור כהן


תגובות פייסבוק

3 מחשבות על “יומן מסחר”

  1. שלום שמעון,

    העלתי גרסה של היומן שמתאימה לאופיס 2003 .
    תוריד את הגרסה של 2003 ותנסה לפתוח זה אמור לעבוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


*